BAŞAK ÇATI VE CEPHE SİSTEMLERİ

8000 yıllık kiremit geleneğinin modern dünyadaki en önemli uygulayıcılarından olan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri 1969 yılından bugüne üretimdeki kalite anlayışı, müşteri vekalite odaklılığı, çevreciliği, yüksek standart ölçüleri,değişime ve gelişime açıklığı, iş disiplini, yeniliklerin takibindeki başarısı, üretimde kullandığı ileri teknoloji ile sektördeki farkını ortaya koymaktadır. Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, konusunda uzman firmalar ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda geliştirdiği çatı sistem çözümleri ile yağmur, kar,dolu, rüzgar, aşırı sıcaklık gibi doğa olaylarına karşı tam koruma sağlamasının yanı sıra çevresel şartlar nedeniyle oluşan nem ve rutubetin uzaklaştırılmasıyla, konforlu ve huzurlu ortamlar sağlamıştır ve bu yöndeki çözümleri yoğun Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilmeye devam etmektedir.

Ar-Ge departmanının 2005 yılında çalışmalarına başladığı Angob tekniği ile renkli kiremit üretimi, 2008 yılında tüm teknik ve görsel detaylar çözülerek ürün gamımıza eklenmiş ve Türkiye’ nin ilk renkli kiremit üreticisi olarak Türk ve Dünya pazarlarında satışlara başlanmıştır. Günümüze kadar birçok yerli ve yabancı projelerde kiremitlerimiz kullanılmıştır.

Başak Çatı ve Cephe Sistemleri yurt içinde olduğu gibi yurt dışındada büyük projelere imza atmıştır. Yurt içinde PelicanHill, Eston Ardıçlı, Eston Göl Evleri, Eston Şehir, Eston Villa,Eston Deniz, Koray Yapı Natura, Mesa Maslak, Pekdemir Villaları,Sinpaş Mare Negro, Sinpaş Silivria, Alaçatı Portmarina, Forum Aydın AVM ve Forum Ankara AVM gibi birçok saygın projede yeralmıştır. 2004 yılında Dubai'de "The Palm City"projesinin dâhilinde "The Jumeriah Island" projesine ürünlerini ihraç etmiştir. Dubai’deki diğer projelerimiz de Discovery Garden, International City, Palm Jumeriah, Al Saleh ve TheLost City’dir.

2006ilk aylarında başlayan Amerika pazarı çalışmaları doğrultusunda, Miami-Dade County tarafından yapılan testlerden sonra “olur” belgesi almıştır. Hemen ardından Ağustos ayında Amerika’ya ihracatta büyük önemi olan “NOA – Notice of Acceptance” belgesini alan ilk Türk kiremit üreticisi olarak da kalitesini tescil ettiren Başak, ilk gönderimlerini Kasım 2006 da yaparak Amerika pazarına ihracat yapmaya başlamıştır. Ayrıca ihracat portföyünde; Lübnan, Irak, İran, Ukrayna, Ürdün,Suriye, Sudan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kıbrıs, Gürcistan,Azerbaycan, Libya, Dağıstan, Romanya, Bulgaristan, Duabi, Hollanda Antil Adaları ve Cezayir bulunmaktadır.

Başak Çatı ve Cephe Sistemlerinin, kendi hedeflerine uygun olarak, en iyi ürün ve hizmeti sunabilmek amacıyla, çatı detay çözümleri için dünyanın en iyi ve kaliteli markaları ile işbirliği yapmaktadır. Firmamız, çatı ile ilgili her şeyin işimizin bir parçası olduğu düşüncesiyle, pazarda metal kiremit satışınıda uzun yıllardır yapmaktadır.

Başak Çatı Sistemleri uygulama detaylarını; mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, uygulamacılar ve sektörle ilgili diğer tüm kullanıcılar için teknik açıdan eksiksiz ve anlaşılır şekilde çözümlemiştir. Türkiye’ nin her bölgesinde eğitimli bayi ve uygulamacılarımız hizmetinizdedir.

Sürekli gelişim, müşteri memnuniyeti, iletişim, ürün kalitesi,tedarikçi firmalarla işbirliği, kalite anlayışı gibi temel başarı faktörlerini benimsemiş olan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, uzman kadrosu ile üretimini gerçekleştirdiği malzemelerin kullanımıyla ilgili müşterilerine gerekli tüm desteği vermektedir. Başak Çatı ve Cephe Sistemleri ile detaylı ve kaliteli yaşam alanları oluşturmak mümkündür.

Başak ürünleri doğal, estetik ve çevrecidir. Tamamen doğal kilden üretilir ve insan sağlığına zararlı kanserojen maddeler içermez,% 100 geri dönüşümlüdür. Her türlü doğa şartına karşı ve yangına karşı dayanıklıdır, yanmaz. Modern tesislerde doğalgaz ile yüksek sıcaklıkta pişirilerek üretilir.Başak Çatı ve Cephe Sistemleri; geniş bir ürün yelpazesine sahip olup, özel aksesuar ve tamamlayıcı yan ürünleri ile çatılarda uygulama kolaylığı sağlar ve uygulayıcılarına proje desteği verir.