39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul

Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, ‘Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2016’da, her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçileri ile buluştu. Yapı sektöründe dünyanın takip ettiği üç büyük fuardan biri olan Turkeybuild İstanbul uluslararası birçok firmayı Tüyap Fuar Merkezi’ nde buluşturdu.

Başak Çatı & Cephe Sistemleri, çatı ve cephe sektöründe kaliteli, güvenli, sağlıklı yapılar için geliştirdikleri çözümleri fuar süresince 3. salonda ziyaretçilerine sundu. Bu yıl 10-14 Mayıs 2016 tarihlerinde 39.’su düzenlenen fuarda; çatı sektörünün öncü firmalarından Başak Çatı ve Cephe Sistemleri’ nin danışmanlık hizmetleri ve çözüm detayları yanı sıra yeni ürünü GRANDEPORTO da yoğun ilgi gördü.

 

Başak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Füruz KARIK, Başak Çatı ve Cephe Sistemleri Genel Müdürü Engin ÇİZER, Satış Müdürü Nevzat GOLOĞLU ve tüm Satış Ekibi, ziyarete gelen bayilerini, mimarları, mühendisleri, müteahhit gruplarını, yerli ve yabancı firma temsilcilerini ağırladılar.

2015 yılı içerisinde modernizasyonu tamamlanan üretim tesisleriyle son teknolojiye kavuşan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, ürün portföyünü de geliştirmeye devam ediyor. Yeni ürünü Grandeporto ile tüketicinin karşısına çıkan Başak, çatılarda farklılık yaratmayı hedefliyor. Eskişehir’ de gerçekleşen toplantı ile hem yeni ürününü, hem de son teknolojiyle donattığı üretim tesislerini bayilerine tanıtan Başak, Grandeporto’ yu fuar katılımcılarıyla buluşturdu.

Yeni ürünleri Grandeporto kiremit hakkında bilgiler veren Başak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Füruz Karık, estetik, kalite ve güveni çatılara taşıyacak yeni ürünlerinin büyük ebatta üretileceğini söyledi. Karık, “Yatırımı tamamlanan yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerimiz ile 2016 yılına üretim kapasitesi artışıyla başladık. Bu artışın yanı sıra ürün gamını da yenilemeye devam ediyoruz. Renkli Kil Kiremit Serileri' nden sonra,  Grandeporto Kiremit ile sektörde adımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz” dedi.

Çatılarda estetik ve avantaj anlayışına yeni bir anlam kazandıran Grandeporto’ nun, çift kanallı yapısı ile ürünün kenetlenme kapasitesini artırdığına ve uygulama kolaylığı sağladığına işaret eden Karık, “dayanıklılığı artan ve temas yüzeyi ile çatıya olan baskısı düşürülen Grandeporto, ebadı büyütülerek metrekarede 12 adet kullanılacak şekilde tasarlandı. Ürün, üretimden teslimata kadar geçen süreçteki avantajları ve metrekare başına düşen ürün adedi sayesinde hem tüketicinin hem de ustaların tasarruf etmesini sağlıyor” diye konuştu.

          Firma standında; kendi ürünlerinin yanı sıra çözüm ortağı olarak çalıştığı firmaların ürünlerine de yer verdi. Sektörünün en güvenilir çözümlerini sunan Velux Çatı Pencereleri ve kış şartlarını rahatlatan yağmur olukları ile Nicoll firması da firmanın standında yer aldı. Bu yılın önemli değişikliklerinden birisi de Bşk Mimarlık ve Bşk Enerji oldu. Başak Grubu firmaları fuarda görücüye çıktı.

Başak Çatı & Cephe Sistemleri, Türk yapı sektörünün ve profesyonellerinin ihtiyaç ve beklentilerini, yenilikçi ürünleri ve mükemmeliyetçi hizmet yaklaşımı ile karşılamaya devam ediyor.